| CosminCSM00 a întrebat:

Mi-am cumparat un router Dlink DIR-501 as vrea sa il conectez la PC. Eu am internetul bagat printr-o retea de cablu. Am scos cablul de internet din Pc si l-am bagat in router unde scrie,, INTERNET" iar cablul ce vine din router l-am bagat in Pc. Cum sa fac sa mearga si wifi-ul si in acelasi timp si internetul la PC. FUNDA!

3 răspunsuri:
| robytoby a răspuns:

Salutare, intai trebuie sa setezi routerul si sa-i pui o parola, in momentul in care te conectezi prin wireless prima data o sa-ti ceara parola, apoi laptopul la Network Settings->Connection, alegi TCP/IP, Properties si pui Obtain an IP address automatically si Obtain DNS server
automatically.
Uite aici un tutorial bun,
http://dorytutoriale.blogspot.ro/......r%20Edimax
Bafta.

| CosminCSM00 explică (pentru robytoby):

Mersi mult dar tutorialul nu merge si la modelul meu de router

| robytoby a răspuns (pentru CosminCSM00):

Nu conteaza, te orientezi dupa el ideea este cam aceeasi.