| Vali215 a întrebat:

Mi-am cumpărat un televizor 4k, imaginea e perfectă pe internet, însă canalele se văd super nasol. Cred că e din cauza antenei. Ce ar trebui să-i fac să se vadă bine?

3 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Nu exista canale romanesti 4k, doar HD cel mult, si alea sunt doar cateva, gen pro tv HD, antena1 HD, etc, si ca sa le ai iti trebuie digital sa le ai incluse in abonamentul de televiziune

| RAY a răspuns:

Logic ca se vad nasol din moment ce calitatea e SD, vezi si tu de canale HD
https://www.digiromania.ro/servicii/televiziune/digitala/digital

| AlleXuSS a răspuns:

Salut incearca sa setezi tv-ul pe digital si nu pe analog cauta pe net modelul tv-ului tau si cauta butonul pentru digital sau analog!