| aztec123 a întrebat:

Mi-am dat comanda de un tv smart 4k si vreau sa stiu daca trebuie sa imi cumpar un router pentru a conecta tv la internet sa stau pe Youtube etc. La specificatii scrie ca tv are wifi integrat dar nu ma prea pricep.Eu nu am un router in casa si sa stiu sa imi cumpar daca imi trebuie.

Răspuns Câştigător
| elcosmin a răspuns:

Pai are wi-fi integrat adica poti transmite cu ecranul telefonului pe ecranul lui, si te poti conecta la net. Dar da, iti trebuie router cu internet.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, vei avea nevoie de router wi-fi, care trebuie configurat de cineva care se pricepe.
Poti apela si la furnizorul tau de internet pentru sa monteze un asemenea router.
Daca ei au routere wi-fi, atunci nu va trebui sa cumperi, ci le monteaza pe ale lor.

| sierra1 a răspuns:

Da ai nevoie de un router wifi, doar să urmărești să aibă o viteză rezonabilă (min 300mbps)