| Vlad231 a întrebat:

Mi-am făcut recent un upgrade la pc mai exact mi-am cumpărat un ssd dar nu știu cum să îmi reinstalez Windowsul. Mă refer că am un stick bootabil și vreau să îmi bag Windowsul pe ssd.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cum să îmi reinstalez Windows,,, am un stick bootabil" - alegi boot de pe ssd-ul cumpărat (bănuim că știi să-l instalezi) și urmezi pasii afișati in install

| Vlad231 explică (pentru sierra1):

Dar toate fisierele, jocurile etc cum le sterg? se vor sterge automat dupa ce fac boot pe ssd?

| sierra1 a răspuns (pentru Vlad231):

Ssd-ul e nou deci e "gol"

| Vlad231 explică (pentru sierra1):

Mă refer la tot ce am pe hardisk.

| sierra1 a răspuns (pentru Vlad231):

Nu mi-e clar ce vrei, ai și ssd și hd sau cum?

| Vlad231 explică (pentru sierra1):

Deci eu am deja pc-ul acesta de mai bine de-un an și am avut numai un HD pe care mi am băgat toate jocurile fișierele etc. acum mi-am cumpărat un ssd și vreau să îmi reinstalez Windows ul numai că, vreau sa fie Windows ul de pe stick nu acesta pe care îl am acum.

| sierra1 a răspuns (pentru Vlad231):

Da mami, faci cum ți-am mai spus. Ce nu e clar acum?

| Vlad231 explică (pentru sierra1):

Am ales boot pe ssd-ul cumparat dar cand salvez îmi apare "An operating sistem wasn't founs. Try disconnecting any driver that don't contain an operating system" iar când mă duc la Peripherals-Nvme Configurations îmi apare "No Nvme device found"

| sierra1 a răspuns (pentru Vlad231):

Nu așa: bootezi de pe stick că ssd-ul e nou și gol, ai uitat?