| Mardari_Iuli_1990 a întrebat:

Mi-am instalat windows 7 PE laptop.(Lenovo ideapad 100-15IBY) dupa care mi am bagat ubuntu.Mi-am scos ubuntu si acum nu imi mai recunoaste windowsul.In schimb cand il pornesc in intra in :GNU GRUB...
Vreau windows inapoi. Dati-mi niste idei va rog!

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Cand ai instalat Ubuntu e posibil sa fi distrus windows boot managerul. Distributiile de linux booteaza cu ajutorul grubului. Daca poti intra pe windows din grub instaleaza EasyBCD si vezi ca este optiune pentru a restabili windows boot managerul. Daca nu mai poti deloc in windows va trebui sa il reinstalezi(sper ca stii sa iti recuperezi datele daca trebuie sa formatezi C).
Daca aveai win 8/8.1 puteai incerca sa treci din bios pe uefi mode si sa forteze bootarea in windows.
Data viitoare cand instalezi o distributie de linux sa o pui pe o partitie separata.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Il reinstalezi!

| Mardari_Iuli_1990 explică:

+Zaygon ma poti contacta pe skype daca ai timp te rog? sau oricare dintre voi ce vad mesajul si sunt documentati.
Skype:iulianmardari
Va multumesc celor ce ma vor contacta de pe acum...