| Drsss a întrebat:

Salut, mi-am lovit laptopul si s-a oprit, după cand l-am pornit imi arata imaginea neagră, dar laptopul merge...Si ventilatorul are întreruperi, uneori nu se mai învârte. Dar dupa isi revine, care sa fie problema si cat ar costa reparația? FUNDAA

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Nu sunt de specialitate (reparat laptop-uri)
la hdd-uri NU exista piese NEORIGINALE, sunt de diversi producatori si atat
iar la display, poti sa iei unul la mana a doua de pe OLX, asta e tot ce stiu

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Posibil display-ul dus. Undeva de la cateva sute de lei, depinde de modelul laptop-ului.

| Drsss explică (pentru Intruder19):

Nu cred ca e displayul pentru ca s-a mai aprins de câteva ori si arata imagine...probabil hardul sau ventilatorul habar n am, Dar uneori mai arată niste dungi pe ecran cand il ridicam dar isi revenea

| Bizon95 a răspuns (pentru Drsss):

Display-ul are un contact imperfect acum, deci trebuie reparat si ala... CEL putin, iar daca ai hdd, nu ssd, atunci si ala trebuie inlocuit, un soc in timp ce merge si a facut bad-uri

| Intruder19 a răspuns (pentru Drsss):

Are un ribbon acolo care se conecteaza in placa de baza, de la soc e posibil sa se fi desprins sau sa fie sectionat.

Pana nu il desfaci nu ai de unde sa stii ce are.

| Drsss explică (pentru Bizon95):

Are hdd, l-am desfăcut, dar nu am rezolvat nimic...cat ar costa reparația?

| Bizon95 a răspuns (pentru Drsss):

Nu stiu sa iti spun, numai la service poti sa aflii
insa vreo 3-500lei costa numai piesele (nici hdd nici display nu se repara ci inlocuiesc) plus manopera, pentru display trebuie demontat serios

| Drsss explică (pentru Bizon95):

Si daca o sa il repar o sa dureze? adică sper ca nu se va strica rapid ca poate nu pun piese originale.