| raduqu a întrebat:

Salut mi-am luat acum vreo 2 saptamani un mouse si tastatura de la marvo. tastatura merge perfect insa mouse-ul are o problema, are 3sau 4 trepte la dpi si cam odata, de 2 ori pe zi, uneori si de mai multe se blocheaza timp de 3 secunde si se aude un sunet de eroare si se reseteaza dpi... solutii?

2 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Are probleme de soft si de senzor.
Ia-ti Logitech g203 prodigy (pentru mana mica), g403 prodigy sau SS rival 100 (mana mica), SS rival 300 (putin mai mare).
Mousii ieftini sunt de proasta calitate si au senzor si soft foarte slab.2 saptamani si pica, mda.
Eu am Logitech mx518 de 10 ani si n-am probleme, cs go, dota, browsing etc, am avut un razer deathadder 2013 si s-a dus click stanga (problema comuna la modelul respectiv).

| Alexul99 a răspuns:

Ai instalat soft-ul in pc? sau nu are asa ceva?
Incearca din soft daca da.
Daca nu, alta data sa tii minte, cu cat te duci cu pretul mai jos (marvo) cu atat ai sa intampini mai multe probleme.
Bafta.