| lafamiliaa a întrebat:

Salut mi-am luat azi un LG optimus P500 aproape nou la mana a 2 si cand bag cartela mea de cosmote in el imi spune ca reteaua este indisponibila si nu merge sa fac nimic sa sun. dar daca bag cartela in alt telefon merge voi ce credeti sa fie telefonul codat in vodafone sau in orange?

Răspuns Câştigător
| Aleeeeeexandra a răspuns:

Iti urez noroc oricum. astept sa imi spui ce ai facut tongue

8 răspunsuri:
| Aleeeeeexandra a răspuns:

Ori este codat, ori ti-ai luat mare teapa.du-l la decodat totusi si vezi daca merge.

| lafamiliaa explică (pentru Aleeeeeexandra):

Teapa nu e ca daca dau la apeluri vad apelu aluia de azi.deci merge sa suni nu e teapa singura chestei ramane ca e blocat pe o retea.

| Aleeeeeexandra a răspuns (pentru lafamiliaa):

In cazu in care esti sigur, du-te si decodeaza-l.incearca totusi sa bagi o cartela de Vodafone sau Orange sa vezi daca merge asa

| lafamiliaa explică (pentru Aleeeeeexandra):

Pff sa vad de unde naiba fac rost. sper sa nu fie de la tel ceea ce nu cred

| lafamiliaa explică (pentru Aleeeeeexandra):

Am fost la un prieten si am bagat cartela in telefon si a mers :X sunt usurat acum laughing

| Aleeeeeexandra a răspuns (pentru lafamiliaa):

De cosmote?laughing

| Aleeeeeexandra a răspuns (pentru lafamiliaa):

Statutul de membru junior nu permite trimiterea de mesaje acestui utilizator.Scuze...laughing

| Aleeeeeexandra a răspuns (pentru lafamiliaa):

Iti urez noroc oricum. astept sa imi spui ce ai facut tongue

| Matt24 a răspuns:

Da,cel mai probabil e codat...du-te la un service ca nu costa mult decodarea big grin