| Anonym3434 a întrebat:

Salut mi-am luat de curand un
Router wireless N TP-LINK TL-WR740N, si eu am net de la romtelecom cu modem vechi din ala Huawei cu 5 leduri si nu acest router wireless nu are port usb iar mie imi trebuie un cablu la un capat cu port usb pentru bagat in pc/laptop, iar la celalalt cu port din ala pentru net WAN sau LAN cum i spune ( mufa aia mai ciudata) vreau sa stiu daca se gaseste la maagazine sau cum se numeste ca sa stiu sa imi cumpar, sau sa ma ajutati cu o idee un sfat ceva, nu stiu cum sa il instalez fara aceea mufa usb.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu am inteles nimic. Daca tu intelegi ceva din o fraza pe 10 randuri, sa ma anunti si pe mine.

| K0sti a răspuns:

Grea e limba asta materna pentru unii! Ia mai explica o data ca nu intelesaram!

| SouLIce a răspuns:

tu ai la acel router de la romtelecom un cablu usb prin care te conectezi cu pc-ul la internet?
Routerele care au port usb este pentru a da wi-fi de pe un modem usb 3g/4g
Ai cumva acest modem http://www.cometforums.com/......708636.jpg