| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mi-am luat de pe olx un laptop Lenovo Legion y520 i7 7700hq 8 ram gtx 1050 4 gb. Zicea ca are ssd. L-am luat si apoi mi-am dat seama ca are HDD de 1T. Am dat 2250 pe el fiind zgariat putin. Mi-am luat teapa mare?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu. Un SSD de 256 GB e undeva pe la 200 acum și îl poți pune alături de cel de 1 TB. Pe SSD pui s.o., pe HDD pui documente, media etc.

| danbnz a răspuns (pentru mihai69):

Unde sa-l mai puna alaturi? E un laptop.

| mihai69 a răspuns (pentru danbnz):

Sunt două posibilități: unele laptopuri chiar au loc pentru 2 unități de stocare, iar la cele ce NU au acest loc, se poate renunța la unitatea optică și HDD se pune într-un adaptor care vine montat în locul acesteia (exact soluția asta o folosesc eu la laptopul meu).

| danbnz a răspuns (pentru mihai69):

Stiam asta, dar ai zis-o de parca default mai era loc de inca un hdd.
Oferi omului o solutie pentru cunoscatori pe cand el nu a stiut nici macar sa verifice specificatiile laptop-ului respectiv inainte de al cumpara!