| Benn12 a întrebat:

Salut,Mi-am luat o drona Parrot Mambo mini, fara controller (se controlează pe telefon) si am încercat-o afara, merge, dar am lovit-o la o elice si acum se invarte greu fata de celălalte. Cum o repar? Va rog!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Vezi, poti fi si TU meserias, daca esti atent si gandesti!winking
Alta data ai grija sa n-o busesti iarasi de ceva! big grin

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cauta pe cineva care se pricepe la mecanica fina, sa incerce repararea.
Piese de schimb nu prea gasesti, doar daca mai cumperi inca o drona EXACT de acelasi model, iar pe cel defect o tii de piese de schimb.

| Benn12 explică (pentru Bula):

Gata, s-a rezolvat, trebuia sa o scot si sa o pun iarasi big grin

| Benn12 explică (pentru Bula):

happy

| Bula a răspuns (pentru Benn12):

Vezi, poti fi si TU meserias, daca esti atent si gandesti!winking
Alta data ai grija sa n-o busesti iarasi de ceva! big grin

| mihai69 a răspuns:

Cu grijă.
E greu de dat sfaturi la o astfel de descriere. Fără poze, fără mai multe detalii - e imposibil de dat vreun sfat cât de cât util.

| Benn12 explică (pentru mihai69):

Pai nu am la ce sa fac poza, se misca greu fata de celălalte. S-a botit elicea, si de unde pot sa iau alta daca trebuie?

| Benn12 explică:

Mihai69 s-a buguit cred si nu pot vedea raspunsul, scrie-l iarasi te rog