| DotaMihI a întrebat:

Salut, mi-am luat o pereche de casti, dar nu am jack cu doua iesiri sau cu usb, si nu mi se aude microfonul. Am incercat cu un jack cu usb, imi citeste microfonul dar tot nu imi merge, daca schimb mufa sa o bag in gaura roza tot nu imi merge, aveti vreo idee ce sa-i fac? Am win 10

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

Astfel de casti sunt facute pentru laptopuri care au un singur port audio si care lucreaza simultan cu microfonul si castile. Pentru dispozitive cu porturi separate (verde si roz), ai nevoie de un cablu adaptor care sa separe cele doua surse.
https://imgur.com/5qGnUEw