Întrebare recomandată | Dantewashere a întrebat:

mi-am luat o tableta, si vreau sa-mi bag internet prin wireless, am internet prin modem de la romtelecom,, ce trebuie sa fac ca pentru wireless si pentru router?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la ei si iti vor dau un router pentru wireless. Posibil sa mai dai ceva bani in plus.Eu mai dau 8 lei in plus.La UPC.

11 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Stiu eu ca si eu ma conectez la modemu meu.
Fa asa
cred ca la optiuni ai WIFI ceva de gen.
DAi on la wifi si se conecteaza si daca nu se conecteaza trebuie parola din spatele routerului.
Vezi ca e posibil sa fie mai multe conexiuni la care poti sa te conectezi(Ion(vecinu)Dragosh(tu) si tu te conectezi la tine la modem.

| error1234 a răspuns:

Sau poti sa iti cumperi tu un router wirleess si nu mai dai nici un ban celor de la romtelecom.e simplu.conectezi cablu de internet in router, celalalt cablu sa intre in router si in pc, dupa care tastezi in internet explorer asta ip pentru administratia routerului si acolo il reglezi iti pui parola la wireless si multe altele..bafta

| myruna2012 a răspuns:

Pai daca vrei net oriunde ai fi trebuie sa mergi la un furnizor de telefon (cosmote, Vodafone, Orange)
Si le ceri acolo.

Funda?

| MeOana a răspuns:

| Axel1234 a răspuns:

Trebuia sa il primesti odata cu tableta

| Blackseid a răspuns (pentru Axel1234):

Nu e adevarat nu il primesti cu tableta laughing il cumperi sau te duci la ei si este cu 8 ron pe luna.Ala e un aparat care arata aprox ca modemul si cu antene 1, 2 sau 3 care iti transmite internetul prin casa big grin si asa te conectezi cu tableta

| Paul1126 a răspuns:

:\ funda e luata

| AlexandruAndreea a răspuns:

Știi e un pic asemanator cu un telefon care nu are wireless. Acela are un numar mare sau mic de Mb ce se consuma cam greut (in conditia in care nu vizionezi videoclipuri de pe youtube) cam 1Mb pe zi stand mai mereu. In primul rand trebuie sa vezi la setarile din Browser-ul pe care il ai, probabil te va ajuta pe-acolo.De asemenea poti intra in setările de pe aparat( dar nu la cele din fabrica ca ti-l vei buși ). Sper ca acest răspuns sa te ajute...

| Mirel_Muresan_1975 a răspuns:

Parola de la wirels si intri

| Sidooo a răspuns:

Reinoiesti abonamentul iar atunci cand l-ai reinoit vei primi gratis un modem. happy simplu!

| DarkWariorr a răspuns:

De duci cu modemul impachetat in cutia originala si minti si spui cai de fect si ceri un ruter-wireless.
il iei ( e gratuti la romtelecom, daca nu te tacseaza ca is boi si cer bani ca de cafeaua...) il nmontezi si face setarile dupa manualul de instructiuni si gata big grin