| StefanCristiii a întrebat:

Salut, mi-am luat recent o pereche noua de căști, primele zile am ascultat foarte bine muzica cu ele, dupa dintr-odată cand vreau sa le folosesc, telefonul nu le detectează. Am băgat fostele căști si funcționau foarte bine. Am testat căștile noi si la alte dispozitive, alte telefoane si funcționau perfect. Daca incerc sa bag dar nu pana la maxim, funcționează si la mine, dar nu înțeleg de ce daca le bag de tot, până face click ul ala, nu mai sunt detectate, si celelalte căști merg perfect. ma puteți ajuta cumva?

Mufa jack la telefon cred ca e buna daca functioneaza castile originale. Cablul de la castile noi si alea sunt bune de functioneaza la alte telefoane, nu inteleg deloc care este problema.
Primele zile au functionat perfect, deci nu se pune problema de 'Nu sunt compatibile' samd

Răspuns Câştigător
| UnderVoltage a răspuns:

Curata mufa din telefon probabil doar praf/gunoaie ce impiedica un contact perfect.
Recomand folosirea de aer comprimat gasesti spray la carrefour undeva la 15 lei.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Numara cate inele de contact au mufele castilor (originalul si cel nou).
Verifica si daca cele doua mufe sunt identice (au acelasi lungime si inelele de contact sunt in acelasi pozitie si latime).

| StefanCristiii explică (pentru Bula):

Sunt la fel.

| Bula a răspuns (pentru StefanCristiii):

In acel caz, probabil s-a desfacut lipitura din interiorul mufei, cu firele spre casti (contact prost).

| Frank51 a răspuns:

Este clar ca ai o problema la mufa jack si nu la casti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă că nu sunt autentice alea noi. Nu le mai pune în telefon că riști să ți se strice telu