| Preotul500 a întrebat:

Mi-am luat recent un card microsd de 8 gb pentru telefon (Samsung Galaxy Trend Lite S7390) si nustiu cum pot face ca jocurile sa se duca direct pe card..am incercat mai multe metode dar nu merge..cica trebuie sa mai fac o partitie...dau funda si raman datorr!sad

3 răspunsuri:
| maria14142 a răspuns:

Eu am Vodafone Smart Mini si am avut card de 8gb, tot la fel, nu aveam spatiu.Am pus cardul pe tableta,si a mers perfect! E din cauza telefonului, al meu e praf, se tot blocheaza, iti mai recomand sa in redeschizi telefonul.S-ar putea sa mearga daca il resetezi, nu stiu, nu am incercat si nu imi dau cu parerea.Bafta!

| Preotul500 explică:

La mine nu apare aia cu move to sd card asta e problema...

| BoDoGFX a răspuns:

Instalezi jocurile in Telefon apoi intri in Setari - Aplicatii - selectezi aplicatie care vrei sa o muti pe card - Move to SD card!
Bafta!