| MrMihaI347 a întrebat:

Mi-am luat un laptop Toshiba l50-b-11c. A mers bine cateva zile pana cand mi-am luat skype-ul, se auzea infundat orice. Am vazut ca era instalat un driver audio, Conexant SmartAudio HD, l-am dezinstalat, am instalat realtek high definition audio driver si cand dau restart mereu se instaleaza driveru ala Conexant si imi dezinstaleaza realtek.
Cum pot sa scap de driveru Conexant?

5 răspunsuri:
| DeejayAndr3y a răspuns:

Nu trebuia să te joci cu drivele.Presupun ca laptopul e nou, si ca orice alt laptop nou are WINDOWS 8. Iti propun sa ii dai o resetare totală. Cauta pe google "windows 8 factory reset. Numai bine

| K0sti a răspuns:

Pai cine ti-a spus tie ca trebuie sa instalezi Realtek? Instalezi driverul care trebuie, nu care iti place tie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toshiba vine cu win 8 preinstalat si cu toate driverele lui instalate.problema ca se aude infundat este de la progrmul skype.Nu toate programele sunt bune.si mai stiu ca Toshiba si win 8 au deja Skype instalat.Dezinstalezi ace skype si intri in pagina de start a windous-ului, iti faci cont Microsoft si in magazin cauti skype daca nu cumva il ai deja instalat.

| MrMihaI347 explică (pentru anonim_4396):

Am facut ce ai zis tu, dar acum nu ma aud deloc pe skype din magazin. Ce sa fac?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrMihaI347):

Probabil primesti un mesaj sa accepti microfonul in program altfel nu vad ece/Trebuie sa-ti apara un mesaj, cand deschizi sype precum programul sa aiba acces la camera video si microfon.