| eumic a întrebat:

Mi-am luat un router wireless, l-am conectat la rds, am facut setarile pentru comp si pentru laptop. La comp merge perfect dar la laptop astazi nu stiu de ce face figuri dar dupa ce inchid laptopu si il deschid iar nu se conecteaza la reteaua de wireless. Pana acum se conecta automat si nu aveam nici o problema. Acum se deconecteaza si trebuie sa dau reset la router si apoi mai stau vreo 10 min pana se conecteaza. Stiti care ar putea fi problema?

2 răspunsuri:
| victoreanu a răspuns:

Incearca un upgrade de firmware luat de pe pagina producatorului. Ar trebui sa rezolve problema.

| regele1 a răspuns:

Se conecteaza automat daca prinde semnal de la router.Cand dai reset la router el trimite semnal iar si probabil ca router-ul vede conexiunea nouasi se conecteaza.

In bara de jos de la laptop ai probabil un calculator care emite semnal. Apasa pe el si ar trebui sa iti apara o lista cu conexiunile pe care le recepteaza laptop-ul. O alegi pe a ta, daca trebuie introduci parola(daca ai setat una) si apoi se conecteaza.

Daca nu merge raspunde aici si o sa incerc sa te ajut, si eu am router, la inceput aveam si eu probleme cu el, pentru ca nu stiam cu ce se mananca.