| Daniel86542 a întrebat:

Salut, mi-am luat un telefon Samsung Galaxy Young, as vrea sa stiu daca trebuie sa formatez bateria. Am citit pe net mai multe chestii ca unele baterii se formateaza si altele nu.nu mai stiu ce sa cred. Pe baterie scrie ca e Li-Ion.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| iubaretulcata a răspuns:

Daniel da intr-adevar au aparut acum bateruii gata formatate dar tu fa ciclul cu tel inchis 12 ore descarca-l de tot iar incarcal 12 cu tel inchis de 3 ori sa fii tu sigur ca ai facut cu mina ta ...sa fi tu impacat...

2 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Da ar trebui sa o faormatezi

| alexsultan24 a răspuns:

Eu am galaxy mini si nu am formatato si tine 2-3 zile fara sa fac nimic dar daca scrie Li-Ion atunci trebuie de 3 ori 12 in priza