| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Salut, mi*am luat un wifi extender, problema este ca viteza este redusa cu mult, toata conexiunea este facuta corect, totul este cu verde, dar la download speed am 20 -15 mbps de ce? Viteza reala este de 100mbps

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare element scade in masura mai mica sau mai mare viteza.
Un router are limitata viteza de comunicare la 30-50% din viteza terminalului, un retranslator scade viteza la 60-80%. Daca ai semnal slab, atunci viteza este si mai scazuta.

Elimina orice obiect metalic peun unghi de 30-40% intre retlansator si hotspot, foloseste antene directionate si viteza se va mari un pic.