| Bodnar_Bogdan_2000 a întrebat:

Salut mi.am pierdut ieri telefonul mobil si nu aveam activat nici gps nici wi.fi,nu stiu nimic la el stiu doar numarul de telefon
este vreo posibilitate s il pot gasi doar cu numarul?

2 răspunsuri:
| iar99Teo a răspuns:

Uite aici un articol raspuns la intrebarea ta:
https://askit.ro/......sau-furat/

Daca mai ai actele originale de la telefon (cutie/garantie etc) ar trebui sa ai trecut acolo codul IMEI).
E singura metoda daca telefonul nu are activat internet pe el.
Insa probabil ca daca a fost gasit si cineva vrea sa-l foloseasca - a fost si resoftat pana acum happy si schimbata reteaua....deci slabe sanse sa-l mai recuperezi.
Blocheaza numarul si mergi la operatorul tau de telefonie si ia alta catela sim.
Bafta!

| IMihaitza a răspuns:

Daca la gasit cineva fii sigur ca i-a scis cartela si i-a dat o resetare, deci nu il vei mai gasi, doar daca e iphone, atunci sansele sunt mai mari, dar rinand cont ca nu ai gps activat nu stiu cat de posibil e