| KindKid17 a întrebat:

Mi-am pus windows 10, dar am o problema! Rezolutia e gresita si la setari nu am rezolutia monitorului(1366x768) Acum am doar 1024x768 si se vede urat! Stie cineva vreo solutie? Orice!

Răspuns Câştigător
| Andersen2k18 a răspuns:

Instaleaza de pe net drivele placii video.Si nu le instala cu un program de drivere, ci manual. Dupa instalarea manuala, isi va da restart de cateva ori.

| KindKid17 explică (pentru Andersen2k18):

Stiu, dar nu gasesc numele placii video. Scrie Microsoft Basic Display Adapter. Si am o placa de la nVIDIA cu directX 12. Am incercat si cu GPU Z si tot asa scrie. Ce poate fi? Mi am facut atatia nervi.

| Andersen2k18 a răspuns (pentru KindKid17):

1.Intri in start si scrii dxdiag si dai Enter.
2.Dai pe display si iti arata numele placii video(trebuie sa iti scrie, de exemplu(Intel HD Graphics Family).Ai incercat varianta asta?

| LeoNi20 a răspuns (pentru KindKid17):

Incearca cu optiunea 2 (daca nu sti modelul)
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx

5 răspunsuri:
| LeoNi20 a răspuns:

Instaleaza driverele placii video

| lolitsnibba a răspuns:

Salut! Ai putea incerca sa iti setezi rezolutia din windows, click dreapta - Display Settings, si la resolution dai pe cea mai mare (1336x768) in cazul tau. Daca nu merge nici asa incearca instalarea driverilor, poti folosi programul slimdrivers e foarte bun si recomandat. Sper ca te-am ajutat!