| barrel204 a întrebat:

Mi-am scapat telefonul in apa (Samsung j5 2017). Pe moment nu a avut nimic, dar dupa vreo 10 secunde nu mai mergea touch screen-ul. Adica ecranul mergea, dar nu raspundea la comenzi.Mai tarziu nici butonul de pornit oprit nu mai mergea.L-am pus intr-o punga cu orez peste noapte, iar acum merge acel buton. Am sanse sa mearga si touchscreenul?(Celelalte butoane merg)

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Ar trebui sa-l duci intr-un service. Orezul hai zici ca suge din apa care a intrat in el dar ma indoiesc ca pe toata.Problema sta cand o sa-l bagi la incarcat in caz ca mai ramane ceva apa in el, risti sa-l pierzi definitiv daca face scurt.

| barrel204 explică:

Ar trebui sa scot folia protectoare?