| Adi36346346 a întrebat:

Mi am schimbat telefonul, am un Xiaomi redmi 4Pro, si nu imi mai functioneaza 4G-ul. Cartela este 4G, telefonul la fel. Sta doar pe 3G, in telefon este setat pe LTE. Pe telefonul vechi functiona, trebuie vreo setare ceva facuta pe telefon pentru 4G?

6 răspunsuri:
| ArTuR10 a răspuns:

Incearca sa cauti prin setarile la telefon daca reteaua 4G nu e blocata sau reinstaleaza parametri p-u internet

| Adi36346346 explică (pentru ArTuR10):

Cum sa fac asta? happy

| Bararu_Mihai_1995 a răspuns:

Trebuie sa fii si intr o zona cu 4G, de preferat in oras, la tara nu prea prinzi 4G.

| Adi36346346 explică (pentru Bararu_Mihai_1995):

Daca nu eram intr-o zona cu 4G, nu mai puneam intrebarea aici...

| Bararu_Mihai_1995 a răspuns (pentru Adi36346346):

Probabil la tine scrie LTE, e tot gen 4G

| Adi36346346 explică (pentru Bararu_Mihai_1995):

Stiu ca LTE inseamna 4G, dar tocmai nu scrie nici LTE nici 4G nici nimic, doar 3G si in zonele unde e semnalul mai slab se duce pe 2G...pe 4G nu vrea deloc