| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a întrebat:

Salut
Mi-am scos coolerul din pc cu tot cu bucata de fier din el, si l-am curatat de pasta veche de cativa ani.
Pana imi cumpar una noua (momentan nu gasesc in oras) este adevarat ca pot pune pasta de dinti? Am nevoie doar o zi.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Salut!
Pasta termo-conductoare este necesara deoarece umple imperfectiile microscopice care altfel ar captura aer intre cooler si procesor, fapt ce ar putea duce la o supraincalzire.

Pasta de dinti este mult mai buna decat nimic ( cel putin in cele cateva ore pana se usuca ). Cu toate ca riscul sa il strici nu este foarte mare, gandeste-te ca trebui sa il cureti iar... Personal, as astepta linistit pasta termo-conductoare, mai ales ca una costa doar 15 lei.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu face prostia asta ca pasta de dinti este pentru spalat pe dinti, nu pentru pus pe procesor. Mai bine stai inca o zi fara pasta decat sa il strici.

| SantalPorcocale a răspuns:

Pasta de dinti?
Mor, ce nebun rolling on the floor)
Da, pune, vezi ce se intampla.