| 4Cooled a întrebat:

Mi-am stricat tasta "d" de la laptop. Exista sedii unde as putea sa imi repar tasta? Adica sa IMI puna alta.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Majoritatea tastaturilor "moderne" sunt compacte si capsulate, astfel ca tastele nu se pot inlocui (demonta si re-monta) in conditii de acasa, dar nici la service.
Sunt facute astfel incat costul lor sa fie redus si, ca urmare, sa fie schimbata intreaga tastatura ca unitate intreaga.
De regula, o tastatura noua se gaseste si se monteaza pana la 100 lei, la majoritatea laptopurilor.