| KLiNK a întrebat:

Mi-ar merge Windows 7 pe un procesor Intel Pentium 530 Dual Core 3. 0ghz si 1.5gb ram? Nu vreau cerintele de sistem ale Windowsului 7 ca le stiu dar poate imi ziceti din experienta voastra personala daca ar merge binisor.

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

De mers, merge. De mers bine... cah... mai pune-ti macar inca o placa de RAM de 1 GB.

| KLiNK explică (pentru miTzuliK93):

Asa ma gandeam sa fac. Faza naspa este ca pc-ul meu suporta pana la 4gb si ma enerveaza. Acum sunt ocupat sa imi iau monitor ca am o stanca de CRT. crying
Si apoi poate o placa video, 8600 GTS probabil.

6 răspunsuri:
| RandyMarsh a răspuns:

Mie mi-a mers cu 1GB RAM si cu un procesor mult mai slab.
Sigur iti va merge.

| Jipa95 a răspuns:

Da, merge bine un windows 7 pe 32 biti! happy

| FatUglyVirgin a răspuns:

Merge dar nu inteleg de ce toti vreti windows 7 pe o rabla.

| KLiNK explică (pentru FatUglyVirgin):

Eu sunt mai mult cu internetul si retelele si...ma rog. Pe win xp sau vista nu e usor sa faci o retea de orice tip. Win 7 am auzit ca e mai usor de configurat o retea.
In legatura cu rablele da poate este o rabla, dar atunci pc-urile alea cu 1. 8ghz si 512mb ram ce sunt mane? Bolovani?

| KLiNK explică:

Fratilor nu stiu cui sa-i dau funda... laughing
Toti ati dat aceleasi raspunsuri, dar bine...nici intrebarea mea nu a fost cine stie ce. Inainte de a da funda am sa analizez raspunsurile atent. Poate gasesc ceva. big grin