| Cocoa2006 a întrebat:

Mi-as dori un pc de gaming.
M-am gandit sa iau unul cu Intel core i7 si nVidia GTX 1050 ti insa nu stiu daca fac alegerea buna deoarece nu stiu nimic in domeniul asta.
Bugetul ar fi intre 2000-2500 lei.
Eu m-am gandit ca asta ar fi o buna alegere : https://www.emag.ro/......DDP52MMBM/
Insa nu stiu.
Imi poate cineva da niste sfaturi sau niste pc-uri care sunt foarte bune?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Amuzant. Intre 2000 si 2500 NU vrei sa iei procesor puternic si placa video mid-range, restul praf si pulbere, mai ales sursa, ca apoi sa vii aici sa te plingi de ecrane albastre. In banii astia cel mai bine iei o consola sau mai stringi macar vreo 700 RON peste limita de 2500. Mizeria aia pe care ai gasit-o pe eMAG foloseste o arhitectura veche de 8 ani. OPT ani, ai citit bine. In conditiile astea gasesti refurburi sau SH-uri mult mai bine dotate. Nu iti bate joc de banii tai! Uite, un exemplu net superior mizeriei aleia de la eMAG - https://www.it-sh.ro/......rx480-8gb/

| Cocoa2006 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ba mersi frate! Nu sunt bun la ales pc-uri mersi de sfat cred ca o sa il iau pe ala big grin

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Cocoa2006):

Sa fie intr-un ceas bun! Daca vrei ceva cu componente 100% noi, facem si asa ceva cum trebuie, dar bugetul ne gituie rau de tot...