| alexxxxxxxxxx a întrebat:

Mi s-a ars calculatorul când a fost furtuna acum ceva timp.Nu am apucat să îl scot din priza .....nu mai pornește.Monitorul a supraviețuit laughing))cum îmi dau seama ce s-a ars in el? Vreau să îi cumpăr piese și mă va ajuta cineva care se pricepe sa le monteze.E posibil că hardul sa fie ars? Am foarte multe poze pe el crying

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te baga tu sa faci experimente ca sigur nu stii, banuiesti doar ca e hardul, sursa porneste? Ai imagine pe monitor, adică placa video este bună? Du-te cu el la o firmă unde repara calculatoare, acolo specialistii i ti vor spune ce s-a defectat, si poate au reduceri la piesa respectiva, daca vei umbla tu in el o sa vada ca ai umblat si atunci daca se mai poate repara costă cit nu face, dar daca il duci asa cum este ai șanse sa il faci.

| KlibrDM a răspuns:

Sansele sunt ca sursa, placa de baza sau procesorul s-a dus. Daca nu ai inca un sistem asemanator cu care sa faci component swap sa vezi care componenta e stricata, nu prea ai ce face decat sa-l duci la un service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E stricat de tot.Vai de tine.

| BogdanBz a răspuns:

Daca nu mai porneste deloc, atunci e sursa suta la suta. cel mai usor e sa incerci o alta sursa de pe la vreun prieten si daca porneste cu acea sursa, atunci iti cumperi una noua si ia scapat de problema

Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie verificat si testat piesa cu piesa.
La un service se poate face, la tine acasa nu ai conditii.