| Andersen2k18 a întrebat:

Salut mi s-a stricat telefonul, deci l-am scapat tare pe jos.Cand am vrut sa-l pornesc,imi pornea obisnuit, dar imi arata jumate de ecran negru.E posibil sa fie de la display? caci il am in garantie.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Da, cel mai probabil este de la display, sau mai bine spus aproape sigur este de la display.

Si chiar daca-l ai in garantie, garantia nu acopera defectele aparute in urma "manipularii defectuase" in cazul de fata in urma faptului ca l-ai scapat pe jos.

5 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

S-a spart jumatatea aia de display, problema mai mare este ca nu cred ca este de competenta garantiei sa ti-l faca daca l-ai scapat si a fost vina ta.

| Andersen2k18 explică (pentru OldSoul):

Deci pana la urma, tot va trebui sa dau niste bani pana la urma nu?

| OldSoul a răspuns (pentru Andersen2k18):

Se pare ca da.

Acum desigur poti incerca totusi prin garantie, poate nu-si vor da seama ca defectiunea a aparut in urma unui incident si ti-l vor repara.

| Andersen2k18 explică (pentru OldSoul):

Incerc,desi cred ca voi scoate 40 de lei pentru reparatia display-ului.

| OldSoul a răspuns (pentru Andersen2k18):

Daca e doar 40 de lei nici nu are rost sa te mai complici cu garantia.