| mysterious1 a întrebat:

mo bocat telefonul fratemiu....alcatel one touch tli014a1 si imi cere contul de la google..problema ii ca nu imi recunoaste parola pe calculator ii buna dar pe tel nu, si nu am schimbat-o intre timp.ce sa fac?

4 răspunsuri:
| mysterious1 explică:

Keaz contul ala de la Google play is stiu dar cand il bag imi spune ca nu este corect...

| Keaz a răspuns:

Contul Google? Stii cand intrai pe magazin play? Iti cerea cont google, cu contul care ai intrat si de pe magazin play, il pui la telefon. Nu iti arata undeva codul pin? Cand ai pus parola ai pus si codul pin.
Daca nu du-te la altcineva si ti-l decodeaza, costa 50 de lei.

| MihaiTPM a răspuns:

Ei bine s-a mai intamplat asta la multi proprietari de telefoane. Daca chiar vrei sa stii ce s-a intamplat este ca ti s-a anulat contul din baza de date (exista o baza de date diferita pentru telefon) si cel mai simplu lucru ar fi sa iti faci un alt cont, asta daca ai 3 minute la dispozitie. P.S. Acest lucru s-ar putea intampla din pura coincidenta sau de la o eroare la baza de date sau la un update al serverului de internet pe care esti logat ( deci sa nu-l certi prea tare pe fratele tau pentru ata fiindca se poate sa nu fie vina lui.

| mysterious1 explică (pentru MihaiTPM):

Am incercat si cu alt cont si tot nu o mers..am mers cu el la Vodafone si l-a trimis la Bucuresti..acuma astept sa vina