| Razvanelrazvii a întrebat:

Momentan am sistemul de operare windows 7 si as vrea sa trec la windows10. Vreau sa instalez windows10. Introduc cd-ul cu windows10, apoi se deschide fereastra sa selectez limba, tastatura si timpul. Dupa aceasta pagina, imi apare pagina cu formatarea partitiilor. Intrebare: daca formatez patitia C: ( locul in care este instalat windows 7 si apoi windows10 dupa instalare), datele din patitia D: o sa imi rămână? Am ceva date acolo care mi-ar lua ceva timp sa le salvez pe ceva extern. Mentionez ca NU vreau sa fac upgrade de la w7 la w10. FUNDA cine ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| matrix100 a răspuns:

Da, daca tu formatezi partitia c si instalezi win 10 acolo, doar ce este pe partitia c se pierde si se va inlocui cu win 10. Partitia d ramane neschimbata. Numai sa n-o formatezi si pe aia. Succes

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Dar de ce nu faci tu un simplu upgrade de la 7 la 10? https://www.microsoft.com/ro-ro/windows/windows-10-upgrade

| Razvanelrazvii explică (pentru Jipa95):

Merge si daca nu am windows original? adica unul piratat, desi il am activat