| Ștef16Hz a întrebat:

Nu de multă vreme am navigat pe televizor in modul digital, lucru care implica niște canale in plus, unele hd. A mers doua săptămâni.dar după canalele ca și Comedy Central sau Nickelodeon au încetat sa meargă..lucru care a dus la un ecran negru cu un text in partea inferioară: "Canalul este bruiat sau nu poate fi decodat." Va rog frumos sa ma ajutați întrucât nu am cunoștințe vaste in acest domeniu.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acele canale le vei receptiona in pachetul extra, tu acum ai pachetul de bază, banuiesc ca esti la Rds Rcs nu? Cblu internet telefon, te duci la ei la Rcs cu buletinul daca tu esti titularul contractului, si ceri daca ai televizor led, lcd plasmă, cartela digi pentru a recetiona canalele din pachetul extra, Comedy Central extra, Hbo si Hbo comedy si multe alte canale, dar daca ceri cartela va trebuii sa treci de la pachetul de bază la pachetul extra care va costa mai multi bani. La ce companie de cablu esti?

| Ștef16Hz explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am cu tub. si sunt la rcs/rds

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ștef16Hz):

Ok! Te duci la cei de la rcs si ceri card sau decodor humax hd

| Ștef16Hz explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am zis ca nu am cu tub laughing)))))) o sa imi iau un card din ala

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca televizorul este cu tub, va trebuii sa ceri decodorul humax, la fel si daca ai un televizor lcd mai vechi care nu suportă cartele sau nu are slot pentru asa ceva.