| RecKinul a întrebat:

Nu pot sa instalez PrimeOS clasic pe laptop. Am alocat o partitie de 30 giga si tot spune ca e insufienta. Am incercat si pe o portiune de 300 giga si tot nu vrea sa se instaleze.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| flixbuster a răspuns:

Am luat ISO-ul de PrimeOS 0.4.5 mainline si l-am instalat intr-o masina virtuala fara nici o problema. Ii trebuie 8 GB pentru partitie (recomandat de installer), problema ta nu are legatura cu dimensiunea partitiilor ci mult mai probabil cu layout-ul lor.

De curiozitate, de ce vrei PrimeOS bazat pe Android 7 si nu folosesti Android-x86 care au release bazat pe Android 9?

Oricum, PrimeOS e derivat de Android-x86 - doar ca o versiune mai veche.

1 răspuns: