| Marian21rr a întrebat:

Salut
Nu pot sa resetez parola la contul icloud pentru ca am gresit finalul adresei de yahoo. Mai exact am trecut yahoo.com inloc sa trec yahoo.it.
Ce trebuie sa fac sa primesc mail-uri chiar daca pun yahoo.com
Am vorbit cu cei de la Apple si ei nu pot modifica pentru ca nu mai stiu raspunsurile la intrebarile de securitate.
Multumesc pentru ajutor

1 răspuns:
| AlyxandirClaw a răspuns:

Având în vedere că ai facut contul pe.com, dar ai.it, nu ar fi trebuit să poți activa contul în primul rând.
Oricum, dacă e, poți face cont și pe yahoo.com și dai pur și simplu să primești e-mailul de confirmare, iar când intrii în cont schimbăți adresa curentă.