| lordvoldemort55 a întrebat:

Nu reusesc sa mai scot un cd din laptop, nu se mi deschide cd-rom-ul, de fapt se deschide foarte putin si cand trag de el nu pot sa-l scot, e blocat. Am incercat si cu un ac si nu am reusit. Ce as putea face? M-am gandit sa-l scot din laptop, dar daca il scot nu e posibil sa pierd garantia? E posibil sa nu stea cd-ul bine si sa se loveasca in ceva si sa nu-l pot scoate?

2 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Pe spatele laptop-ului ai un şurub care tine dvd-ul incoțopenit acolo!
Desfã şurubul şi scoate dvd-ul, apoi o să reuşeşti sigur să scoţi şi cd-ul.
E mai uşor aşa. Succes

| serban57 a răspuns:

Daca e laptop, s-ar putea sa aibă o găurică lângă butonul de eject al cd-rom-ului. Baga vârful unei agrafe in acea gaura si iti va scoate discul forțat.