| imStorm3r a întrebat:

Salut, nu stiu ce naiba are alarma de la telefonul meu de nu mai merge cum trebuie. Am un Sony Xperia E4 si pana de vinerea trecuta alarma nu mai merge cum trebuie. Am ratat toata ziua de scoala din cauza ca nu a sunat. Eu stiu sigur ca mi-am pus o alarma la 7:20 si mai tarziu cand s-a trezit mama a zis ca aveam una la 6 si una la 10... nu stiu de unde sunt alea dar nici alea nu au sunat. Si apoi am facut un test. Am pus telefonul sa sune la 17 si a sunat la 17:23. Am mai facut azi un test si in loc de 17 a sunat la 17:07. Nici restart-ul nu rezolva... Am avut mai demult un iphone 3GS si cumva a ajuns ca alarma sa nu mai mearga absolut deloc dar nu stiu ce o mai patit si asta.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

O fi obosit masinistul happy
Verifica setarile de locatie (fusul orar) precum si ora si data telefonului, pune repetare la alarma, schimba melodia si aplica mediu stradal (la sunet tare).

Mai poti seta si memento-uri cu cateva minute dupa ceea de sonerie, cu repetare zilnica (mai putin sambata si duminica).

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Un ceas cu alarma(desteptator) te rezolva. Daca crezi ca telefonul te uraste...