Întrebare recomandată | Dinamicx a întrebat:

Salut,
Nu stiu ce sa fac...calculatorul nu imi detecteaza tastatura. Daca scot mouse-ul din usb merge dar amandoua nu.Am incercat si cu un mouse cu mufa ps/2 si face la fel.

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un specialist. Fara prea multi bani te va ajuta... Nu imi pot da seama asa, care este problema ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si alta mufa. Daca nu ai alta, vezi poate este posibil ca cele doua mufe usb sa fie conectate la acelasi fir (ar trebui sa desfaci calculatorul sa te uiti inautru, asa ca iti recomand sa il duci la un specialist)

| July739 a răspuns:

Poate mufa USB-ului unde bagi mouse-ul e stricata si daca e stricata i-ati un hab.

| Dinamicx explică (pentru July739):

Nu e stricata am incercat si in alt usb si la fel...

| bossnomberone a răspuns:

Foarte simplu trebuie reinstalat windowsul si va functiona ca nou

| alexealexandru55 a răspuns:

Chiar daca nu sunt expert in asta iti pot zice si eu ca banuiesc ca e o problema de conexiune sau firele sunt deteriorate!

| THECrosser99 a răspuns:

Parerea mea este ca ar fi nevoi sa intri la control panel si sa dai la add new device si acolo cauti tastatura. ar trebui sa iti apara un desen mic cu o tastatura, numele si modelul acesteia, dupa aceea dai dubluclick pe ea, si daca nu merge ii dai sa caute file-urile necesare pentru instalare pe net

| Buriash_Vasilik_1995 a răspuns:

E probabil sa ai un scurt-circuit la ceva, ori in priza, ori de la usb.