| Knowlls a întrebat:

Salut, nu știu ce se întâmplă cu laptopul meu.
Până acum jucam jocul Counter-Strike: Global Offensive în 150-170 fps cu laptop-ul la încărcat iar fără să fie la încărcat aveam aproximativ 40 fps constant până acum câteva zile când mi-am actualizat windows-ul ( precizez că am windows 10 ) și am văzut că a început să meargă mai greu
80 - 90 - 100 fps cu laptopul la încărcat și în aproximativ 40 fps constant când nu era la încărcat.
Următoarea zi am deschis laptop-ul, am intrat in joc si vad că îmi merge foarte rău ( 30 - 40 fps) chiar dacă aveam sau nu laptopul la încărcat.

Poate cineva să mă ajute cu această problemă?

Laptopul meu are următoarele componente ( le spun pe cele mai importante ):
-i5 4288U 2, 6 Ghz
-8 GB RAM
-nVidia GeForce 920MX 2GB

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca zici ca face faza dupa update(nu prea vad legatura) poti da un restore system si vezi daca merge.
Vezi sa nu ai vreun mod de economisire activat.
In setarile de la cs ai functia optimizare laptop, activeaza si vezi dupa.

4 răspunsuri:
| Nevroza a răspuns:

Update-ul este de vina dar nu inteleg ce legatura are incarcatorul cu FPS-ul de la CS rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nevroza):

Atunci când este alimentat de baterie, laptop-ul (în mod implicit) își limitează performanțele, pentru a economisi energie.

| Nevroza a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles. mersi ca mi-ai spus, sa nu mor prost

| Alex1234567123 a răspuns:

Din moment ce îl scoti de la incarcat, bateria se muta pe modul de economisire a energiei.Vezi la baterie in coltul din dreapta jos daca e pe modul Batery Saver si dezactiveaza-l.