| Arcidiacono_Marco_1998 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu Windows-ul meu 10 de pe PC..In primul rand, de o zi, mi se tot intampla., sa ii dau pornire sistem(start), apoi imi arata unitatea GIGABYTE, iar dupa nu imi apare nimic, si nu pot sa stau pe PC. Va rog ajutati-ma! Or fi căzut vreun fir?

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Deci o problema in POST. Destul de greu de diagnosticat daca nu ai echipamentele necesare ( POST reader, multimetru, componente de schimb, difuzor pentru placa de baza ). Eu as zice sa o duci la un service.

Poate fi :
- Sursa
- Procesorul ( putin probabil )
- Supraincalzire
- Placa de baza
- Memorie
- Placa video
- Alta problema hardware / firmware

Poti intra in BIOS? Se aude vreun tiuit? Ventilatoarele se invart? LED-urile de pe carcasa lumineaza? Ledurile de pe tastatura se aprind la pornirea computerului? Esti sigur ca monitorul functioneaza? Ai umblat recent in PC ( schimbat componente, curatat, etc )?

| Arcidiacono_Marco_1998 explică (pentru PainTech):

Da, salut! Am rezolvat. Mi-am pus Windows 8 Pro.Dar cateodata daca instalez ceva mi se mai intampla sa imi arate fata aia trista, si zice,, your pc run it a problemem"
We ned to restart your computer. Dint turn Off yoyr computer
Your,, nu mai stiu ce " died.