| Fuerea_Ionut_2000 a întrebat:

Salut, nu știu cum să începlaughing mi-am dezinstalat de tot windowsul de pe laptop (Windows 10) iar acum am instalat win 10 pe un usb cu Microsoft media creation tool, am selectat usb.ul respectiv în modul ăla de boot si îmi dă eroarea asta "Windows failed toate start. A recent hardware pe software changd might be the cause. To fix the problem:
1 Insert your Windows installation disc Andreea restart your computer.
2 choose your language settings, and then click next.
3click "repair your computer"
If You do not have this disk, contact your sistem administrator or computer manufacturer for assistance.
Status: 0xc0000102
Info: A required device isn't connected or can't be accessed."
Am încercat pasul 1 de mai multe ori da nu a avut efect.
Pe Youtube respectivi au windowsul instalat si asta e doar o eroare, dar eu n-am windowsul deloc.
Ceva ajutor?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa folosesti windows-ul de pe in stick de memorie, trebuie sa faci instalarea curata direct pe el.
Ai grija, intrucat este posibil sa nu mai functioneze daca muti stick-ul in alt port USB.

Situatia creata o poti rezolva folosind un kit de instalare /reparare, preferabil de pe unitatea optica (CD/DVD), de pe care sa boot-eze laptop-ul.

| Fuerea_Ionut_2000 explică (pentru Bula):

Frate eu nu am eu nu am Windows pe el deloc adică nu pot intra in el, numai cu CD/DVD pot să-l fac in starea asta?

| Bula a răspuns (pentru Fuerea_Ionut_2000):

Da, sau de pe un alt stick bootabil cu kit-ul montat pe el corespuzator.

| Fuerea_Ionut_2000 explică (pentru Bula):

Pe cel pe care am deja windowsul pot să-l bootez? Si acel kit il instalez de undeva sau ceva?

| Bula a răspuns (pentru Bula):

Cu kit-ul de instalare poti repara si windows-ul instalat pe un alt disc, inclusiv pe stick.

| Fuerea_Ionut_2000 explică (pentru Bula):

Ok îmi dai un Link sau ceva te rog frumos?

| Bula a răspuns (pentru Fuerea_Ionut_2000):

Ce link sa-ti dau?
Urmareste meniul afisat de kit-ul de instalare, capitolul reparare.

8 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Da pe 3 " Repair your computer". Apoi incearca din nou instalarea.

| mastadont a răspuns:

Ai grijă ca în bios să fie selectat la boot usb drive și nu dvd.