| Disperatu a întrebat:

Salut, nu stiu daca am postat unde trebuie dar am o intrebare.Cand vreau sa imi las pc-ul cand plec la scoala il las pe samp pe /sleep laughing (pentru cunoscatori) dupa vreo 3 ore cred pc-ul intra in stand by si se opreste totul si practic il las degeaba laughing Cum pot sa fac ca pc-ul sa nu mai intre in stand by?

Răspuns Câştigător
| YoBuDy a răspuns:

Salut,

Daca ai windows 7 poti face asa:

Click pe: Start -> Control Panel, selectezi sus in dreapta View By: Large icons, la mijlocul paginii ai optiunea Power Options, Click pe ea, apoi la Preffered Plans -> Balanced in dreapta ai optiunea: Change plan settings, click pe ea si setezi la Turn off the display si Put the computer to sleep: NEVER.

Succes,