| Vasy10 a întrebat:

o intrebare despre procesor si cooler.
am scos cooler-ul sa curat praful din el, dar dupa ce l-am pus la loc nu mai pornește.Pasta termoconductoare se vedea clar ca era uzata dar am lasat-o asa ca nu am de unde sa iau.
Apoi am curățat-o de tot si tot la fel. Trebuie neapărat sa cumpar această pasta?
Sunt in Germania chiar nu stiu de unde sa o iau
Danke!

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Degeaba esti in Germania si ai net... http://www.ebay.com/......1419480382

| untu a răspuns:

Trebuia sa il lasi pe cei de la service autorizat sa faca treburile asta, nu tu!

| Vasy10 explică (pentru untu):

Nu e greu sa desfaci un Pc si sa-l cureți de praf.Doar cu pasta de la cooler sunt mai străin

| untu a răspuns (pentru Vasy10):

Da,nu e greu dar e greu sa pui la loc si sa conectezi pinii (legaturile) care s-au desprins la desfacerea laptopului! Cand il pui la loc nu mai merge deloc! Trebua sa-mi las pe seama pe cei de la service sa-mi faca asta!

| AlexDFY a răspuns:

Mi am dat 3 palme dupa ce am citit intrebarea ta.
Ce nu mai porneste, pc ul, sau coolerul? vezi poate ai uitat sa bagi cablul de alimentare, cel de 4 pini, in placa de baza.

| Vasy10 explică (pentru AlexDFY):

Se aprinde si Pc-ul si Cooler-ul dar doar atat in rest nu se mai intampla nimic.Vad eu de unde naiba iau o pasta de asta ca nu am cum altfel sa ii dau de cap.

| AlexDFY a răspuns (pentru Vasy10):

Pana la urma ce nu merge, nu inteleg, in intrebarea te ai exprimat ca nu merge coolerul, iar acum spui ca merge, mi am mai dat inca 2 palme.