| Andrei900Boss a întrebat:

Salut, o intrebare laptop holius 500 merita ca l-am luat? Ii bun de ceva? Costa in jur de 12.000

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Faci niste cartofi pe el, deliciosi. Daca chiar muncesti pentru bani... nu, nu merita. Daca pica din cer, sigur ca da. Din punctul meu de vedere, daca nu esti gamer profi sa mergi cu el pe la conventii si LAN party-uri, un laptop de gaming reprezinta efectiv bani aruncati pe geam.

| sierra1 a răspuns:

Să-l folosești sănătos - la banii ăștia e rachetă nu alta

| RAY a răspuns:

Pana la pensie ai ce plati

| Andrei900Boss explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu l-am cumparat cu banii in jos in rata 3 ani si daca platesc mai repede scap in 1 an si jumatate. in primul rand cred ca e bun laptop-ul de aia l-am si luat. laughing) laptop holius 500 nimeni nu da atat pentru un laptop e in jur de 120 milioane.

| Andrei900Boss explică:

Ba nu platesc in 3 ani sau 4 dar am vrut 3 ani si daca dau mai multi bani adica 320 e in rata si dau 400-500 platesc mai repede si scap in 1 an jumate. nu mai spune pana la pensie ai ce plati.

| Andrei900Boss explică:

Stiu l-am si luat de la Emag.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Andrei900Boss):

Mdah, deci rata. Si mai rau. Nimeni sanatos la cap nu face rate la un laptop scump fara a produce ceva cu el. Practic platesti rate si cand o sa termini ratele o sa mai valoreze cate ultimele 3-4 rate. A nu se intelege ca sunt complet contra ratelor. la un apartament sau casa inteleg. Bine, si acolo cu niste amendamente gen nu iti faci rata in franci elvetieni daca tu esti platit in lei. In cazul de fata, ai aruncat un purcoi de bani pe un laptop. A, da, si daca are 2 ani garantie, sa vezi distractie daca iti crapa placa de baza dupa 25-26 de luni iremediabil. Stiu un caz similar... o sa platesti rate inca un an la un bun pe care nu il mai poti folosi deja. P.S. Pe viitor incearca sa intrebi INAINTE sa faci prostii...

| Andrei900Boss explică:

L-am luat! :D ce prostii fac daca am facut rata? il pot termina rata 1 an jumatate. si ce daca am cumparat un laptop 120-110 milioane? cauta pe Emag.

https://www.emag.ro/......DRXLJVBBM/

| Andrei900Boss explică:

Vrei sa iti arat ceva scump? Alienware laptop gaming. ala e mai scump decat predatorul exista unitati si $2, 099. de euro si nu glumesc. doar o unitate costa atat adica zic de unitatea Area 51 laughing