| anonim_4396 a întrebat:

Salut, o părere despre acest laptop?

https://altex.ro/......6MAEB044T/

Eu vreau doar să se miște bine pe site-uri, să ruleze ok un film. Nu o să-l forțez cu jocuri sau multe programe instalate.

9 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Foarte proasta
Altex SUX, si ca pret si ca, capacitate de stocare, fi atent aici:
https://www.emag.ro/......DVPQQLBBM/
pret semnificativ redus si capacitate de stocare de 256G, nu 64G prapaditi

| annonymussss a răspuns (pentru Bizon95):

Mersi pentru varianta

| GPA a răspuns:

Nu merită prețul în raport cu specificațiile. Este un laptop very low, de buget chiar, pentru aplicații office, browsing, media player și altele din aceste categorii care nu implică o placă video dedicată pentru o utilizare eficientă.

Laptop-ul este destul de slab din punct de vedere al specificațiilor, ai un procesor cu tehnologie Intel hd graphics, deloc de utilizat în aplicații și jocuri care consumă resurse vram.
Procesorul acela la boost de 2, 6Ghz dual core este depășit pentru multi-task (un banal Celeron). Fără un ssd, te asigur că laptopul acela este precum o țestoasă.

Ia-ți un laptop cu placă video dedicată, cu chipset grafic de la Nvidia.

Dacă ești interesat, îmi spui bugetul tău maxim și-ți spun ce laptop să cumperi.

| annonymussss a răspuns (pentru GPA):

în jur de 1000, 1500 de lei

| sayWhaaat a răspuns:

Nici nu ai avea cum sa-l fortezi cu jocuri, pe langa faptul ca are doar placa video integrata, mai are si doar 64 de gb, dupa ce pui windowsul ramai cu jumate, nu mai ai loc nici macar de un film 1080p.

Eu unu n-as da nici 500 de lei pe mizeria asta.

| whatisthis19 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...

| annonymussss a răspuns:

Probabil laptopul ăsta are niște caracteristici mai slabe pentru că eu mi-am dorit să aibă un sistem de operare deja instalat, întrucât nu mă pricep foarte bine la chestiile astea. Și mă gândeam ca e suficient pentru ce am eu nevoie...

In cazul în care iau un laptop fara windows instalat, cum procedez? de unde il descarc?

| annonymussss a răspuns:

Https://m.emag.ro/......DFLXV4BBM/

de acesta ce spuneti?

| GPA a răspuns (pentru annonymussss):

Ai placă video integrată, excluzi gaming-ul din "ecuație". Ce vine cu placa video dedicată, cu chipset Nvidia > 1500 lei

Recomandare : https://m.cel.ro/......2PDMqPg-l/ (pentru un buget de 1500-1600)