| RăzvanSTO a întrebat:

O parere despre configuratia urmatoare?
Ryzen 3 2200G 3. 5ghz
8 gb ram dual chanell 2666 mhz
Placa video dedicata gtx 1050 ti 4gb

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Perfect pentru un calculator light gaming.Adica duce jocurile gen LOL, Fortnite pe high fara probleme si ultimele jocuri aparute pe medium-high fara probleme happy.

4 răspunsuri:
| RăzvanSTO explică (pentru ClaudiuM1997):

Adica as putea juca mafia 3 pe medium-high?

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru RăzvanSTO):

Https://www.youtube.com/watch?v=_LSltj43Ujg ...Cam medium pe FUll HD sau daca vrei high mai scazi din rezolutie.

| RăzvanSTO explică (pentru ClaudiuM1997):

Multumesc de raspuns, ai dreptate, dar procesorul din videoclipul pe care l ai pus este. unul mai slab decat ryzen 3 2200g, si frecventa ramilor este una slaba 1000 si ceva din cate am vazut

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru RăzvanSTO):

Pai in mare mai poti pune 5-10fps fata de video. Oricum, 1050 ti si 2200g o sa duca mafia 3 fara probleme.