| DanutAmir a întrebat:

Salut oameni buni, am si eu o problema, de curand laptopul meu se incalzea, asa ca am decis sa-i schimb padurile termice, este vorba de un Packard bell Dot_SE/052GE, laptopul are thermal pad si pe procesor cat si pe placa video, dupa schimbarea lor se incalzeaste un pic mai repede ca inainte, se inchide dupa aproximatic 3-5 minute, am pus Pad termic Arctic cooling Thermal Pad 1.0 x 50 x 50mm.
Ma puteti ajuta ca un sfat, ce poate cauza incalzirea sau padul pe care l-am pus sa fie prea gros si sa nu poata face transferul de caldura?
Va multumesc frumos.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Pad trebuie sa aiba acelasi grosor ca cel original. sunt de 0, 5 1 1, 5 etc. vorbim de mm.

| DanutAmir explică (pentru gelu1970):

Da, din pacate cred ca am gresit cu siguranta mm si din momentul de fata se aprinde da nu mai afiseaza imagine.

| gelu1970 a răspuns (pentru DanutAmir):

In ce zona locuiesti DanutAmir? daca esti pe aproape te ajut eu.

| DanutAmir explică (pentru gelu1970):

Crangasi

| gelu1970 a răspuns (pentru DanutAmir):

Sorry. nu esti aproape