| Mihai1972 a întrebat:

Salut, oameni buni! Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: tatal meu foloseste un pc mai batranel, ca nu are nevoie de cine stie ce pc wow, cand il aprind, nu se mai aude ca inainte, desi el porneste si ventilatoarele se invart, nu apare nimic pe monitor! Care ar putea fi problema? Ma gandeam sa fie de la sursa, chiar daca porneste sa nu mai trimita tensiune suficenta, dar nu stiu, astept parerile voastre, acord funda, multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aproape orice din PC poate sa produca aceste simptome. Trebuie sa-l depaneze un specialist cunoscator.

| IseeVoices a răspuns:

E posibil sa fie de la cablu monitorului si eu cand aveam PC mai vechi se tot misca aia si numai vedeam nimic. Daca nu e de la asta du-l la un service.

| CPAElites a răspuns:

Scoate memoriile ram si schimba/introducele in slotorui diferite ( de aceiasi culoare )

| Zaygon a răspuns:

Ai verificat cablul vga? Ai placa video integrata sau dedicata?