| sTe24092004 a întrebat:

Salut! Oare dacă îmi schimb cartela de telefon și e-mail-ul pentru a îmi face un cont nou de Facebook și Instagram? Apropo, conturile mi-au fost dezactivate în urma cu 9 zile! Spuneți are rost?

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă continui să incalci regulamentul, nu are rost.
Îți faci altele, când stii că devii un băiat de treabă și nu se mai fac plângeri împotriva ta.

Iar, daca conturile ti-au fost raportate, pe motiv că ai folosit nume fake, atunci fă-ți altul, cu numele real

| sTe24092004 explică (pentru floresdemayo):

Nu am încalcat nicio regula a comunității!

| floresdemayo a răspuns (pentru sTe24092004):

Și atunci, care a fost motivul? Nu ți-au spus printr-un sms / email, ce trebuie să faci pentru a ți-l reactiva?
Și de ce amândouă conturile (Instagram si Facebook)? De ce, nu doar unul? Le aveai asociate?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sTe24092004):

Eu am contul de Facebook de 10 ani, dar niciodată sa îmi închidă contul pentru ca nu am făcut nimic.

| sTe24092004 explică (pentru floresdemayo):

Da! Mi-au fost asociate! Dar nu înțeleg motivul dezactivarii contului de Facebook și Instagram!

| floresdemayo a răspuns (pentru sTe24092004):

Ți-am răspuns dincolo, la o alta intrebare.
Iar referitor la crearea unui nou cont, eu zic să mai aștepți puțin, ca să vezi cum vor evolua lucrurile. Dacă cei de la Facebook te depistează că ți-ai creat un altul, e posibil să nu ti-l mai activeze pe primul.
Pentru un cont nou, schimbi doar adresa de email și atât. Cartela, nu ai de ce să o schimbi. Obisnuiesc să o schimbe, doar cei care au probleme mari pe Facebook, care se află in lista neagră si nu isi mai pot crea cont, cei care au fost raportati pentru amenintari, șantaj, pornografie, spam etc
Ar fi bine, daca poti, să nu specifici in formularul de inscriere, nr de telefon, te poti loga simplu., cu adresa de email si o nouă parolă.
Și nu iti mai asocia conturile, obisnuieste-te să le faci individual. Fără legătură unul cu altul.

| sTe24092004 explică (pentru floresdemayo):

Ok! Am schimbat și e-mail-ul și tot nu ma lasă să îmi creez cont.