| Stefan123x a întrebat:

Ocazional mi se deschide chrome-ul singur cu siteuri tampite, de obicei nu stau sa se incarce, nu ma intereseaza, din cate stiu aveam ceva adware, spun Aveam, deoarece am sters 13 astfel de virusi cu AdwCleaner, insa problema persista.
Daca stie cineva cum sa rezolv straight face

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai trece vreo reclama de cate extensii am eu, chiar merita aplauze cel ce a creat acea reclama invaziva.
http://prntscr.com/ki0c3e

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Asta e din pricina unui program instalat. Descarca malware bytes si dai un full scan. Chrome nu poate sa se deschida singur din moment ce are procesele inchise. Doar un program sau un RAT, desi daca aveai RAT nu mai aveai nici contul de TPU. Nu asculta toti bagatorii in seama cu add block, alea nu sunt add-uri.

| Stefan123x explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Nu e ok, era vorba de niste adware-uri urate, inca se mai porneste chromeul din cand in cand, dar e ok!

| Xoxo25 a răspuns:

Adblock iti recomand, este cel mai bun de pana acum. Dupa ce l-ai pus ca extensie pe chrome, blocheaza toate reclamele "tampite" si este gata.

| Stefan123x explică (pentru Xoxo25):

Nu e vorba de reclama, e mai rau, nu mai pot cauta cuvantul "adware" pe google, daca dau search se inchide browserul, nici la extensii nu o pot face, am adblock, ala isi face treba lui.

| Xoxo25 a răspuns:

Eu iti recomand AdBlock, e cel mai eficient, dupa parerea mea. Insa, daca problema persista din nou, recomand Norton Security si mai multe antivirus-uri in care poti avea incredere. Sper ca te-am ajutat.