| statham a întrebat:

Salut tongue Am instalat windows 8 pe laptop si am uitat sa sa formez si local disk D si am decat local disk C care are 100GB si hardu e de 500 GB pot sa creez local disk D fara sa mai instalez iar windowsu? nu sa iau de la local disck C, sa-l creez cu cei 400 GB

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu trebuie sa reinstalezi sistemul. Citeste aici si urmeaza pasii:
http://www.disk-partition.com/windows-8/create-partition-windows-8.html

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate!
Trebuie reinstalat in totalitate!
Oricum poti gasi si pe internet mai multi pasi!
Sper ca te-am ajutat!:*
Funda?:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci asa:clic dreapta my computer, Manage, Disk Management, si o sa vezi un spatiu necreat.clic dreapta, create partition, formatare si gata ai hardul partitionat. Spor la treaba!

| mnthseby a răspuns:

Incearca cu partition wizard

| Cocay a răspuns:

Din pacate nu se poate face acest lucru.Ia-o de la capat si pe viitor fii mai atent.Stii proverbul ala "Grabestete incet!".